Apie didžiausią sugautą žuvį ir tuštėjančius ežerus

, Vaidotas Morkūnas
Apie didžiausią sugautą žuvį ir tuštėjančius ežerus

Jurgiui Orliukui žvejyba Dusios ežere buvo sėkminga. Jis pagavo 8 kilogramus ir 400 gramų sveriančią lydeką.

Praeitą savaitę lazdijiečiui Jurgiui Orliukui žvejyba Dusios ežere buvo sėkminga. Jis pagavo 8 kilogramus ir 400 gramų sveriančią lydeką. Prityręs žvejys mėgėjas, žvejojantis visą gyvenimą, sakė, kad šiemet tai didžiausias laimikis. „Pagavau ją spiningu, blizge, per 15 minučių ištraukiau. Dažniausiai žvejoju Dusios ežere, nes laikau čia valtį. Šiame ežere 2007 metais esu pagavęs didžiausią – 15 kilogramų – sveriančią lydeką. Tais metais laimėjau didžiausios sugautos žuvies konkursą – buvau apdovanotas echolotu bei brangia rite. Kalbant apie šių metų sezoną, galiu pasakyti, kad daug žuvų pagauti nepavyko. Prastas sezonas. Plėšrių žuvų Dusios ežere yra mažai ir jų nuolat mažėja. Dėl ko taip sprendžiu? Mano nuomone, jų sumažėjo dėl to, kad praeitais metais buvo leista tinklais verslininkams gaudyti seliavas. Laikraščiai rašė, kad tas „verslininkas“, kuris gaudė seliavas, daug kartų buvo nubaustas aplinkosaugininkų dėl įvairių pažeidimų. Baudė, baudė, o licenzijos žvejoti neatėmė. O ten, kur seliavos, ten ir ešeriai, ir kitos plėšrios žuvys – lydekos – laikosi. Man atrodo, kad tinklais išsėmė ir kitas žuvis. Kas gi patikrins. Dar blogybė, kad leidžia statyti tinklus iš valo, jų žuvys nemato ir įlenda. Taigi, Dusios ežere itin sumažėjo ešerių. Pastebėjau, kad praėjusią žiemą ne daug kas žvejojo Dusios ežere, nes nekibo. Anksčiau tiek privažiuodavo žvejų, kad ant kranto nebūdavo kur automobilį pastatyti“, – pasakojo žinomas žvejys mėgėjas.
J. Orliukas teigė, kad žuvų rajono ežeruose mažėja dar ir dėl to, kad jie neįžuvinami. „Aš esu klausęs raštu atitinkamų institucijų, kodėl Lazdijų rajono ežerai neįžuvinami, kodėl įžuvinami Aukštaitijos – Molėtų, Utenos krašto – ežerai, Šiaulių ir Tauragės krašto tvenkiniai. Mūsų rajone labai daug ežerų, čia žvejoja daug žmonių. Žvejai sumoka daug mokesčių, tai kodėl dalis tų surinktų pinigų nepanaudojami žuvų išteklių gausinimui. Atsakymo negavau iki šiol. Kita vertus, aišku, kad daug žuvų nelegaliai išgaudo brakonieriai. Aš nesakau, kad mūsų aplinkosaugininkai dirba blogai, jie daro, ką gali. Tačiau ar gali trys mūsų rajono aplinkosaugininkai suspėti visur – ir brakonierius gaudyti, ir gamtos teršėjus bausti, medžiokles kontroliuoti ir dar visokių raštų prirašyti.  Aišku, kad negali suspėti. Aplinkos ministerijoje pilna biurokratų, o štai kai reikia dirbti konkretų darbą, saugoti gamtą ir jos išteklius, nėra kam. Jeigu tokia padėtis bus ir toliau, tai mūsų ežerai tikrai ištuštės ir žvejams mėgėjams nebus ką daryti. Jau pats laikas būtų tuo susirūpinti, kol dar ne vėlu, nes nualinti ežerus galima greitai, o žuvų išteklius atstatyti reikia ne vienerių metų“, – sakė žinomas žvejys.
Visą gyvenimą žvejojęs J. Orliukas sakė negalintis su tokiu institucijų abejingumu susitaikyti. Jis nuolat įvairiais klausimais neduoda ramybės aplinkosaugininkams, praneša net apie pastebėtus  brakonierius, kurie ežeruose nelegaliai gaudo žuvis. „Tiesą pasakius, širdį skauda, kai matai, kad šitaip alinama mūsų gamta. Tačiau ryškesnio proveržio šioje srityje aš nelabai matau“, – sakė lazdijietis.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.