Gabenusiam kontrabandą – didžiulė bauda

, Vaidotas Morkūnas
Gabenusiam kontrabandą – didžiulė bauda
Rajono apylinkės teismas išnagrinėjo administracinio nusižengimo bylą, kurioje akcizais apmokestinamų prekių įsigijimu ir gabenimu pažeidžiant nustatytą tvarką buvo kaltinamas K. B.
Vyriškis policijos pareigūnams įkliuvo šių metų spalio 25 dienos vakare.  
Pareigūnai nustatė, kad jis tą dieną Lazdijų mieste, Turistų gatvėje, automobiliu „Audi A6“ gabeno 30 pakelių cigarečių „NZ black“, 220 pakelių cigarečių „Korona Super Slims“ ir 1130 pakelių cigarečių „Rothmans of London“. Iš viso vežė 1380 pakelių cigarečių, nepaženklintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka finansų ministro patvirtinto pavyzdžio specialiais ženklais – banderolėmis, krovinio vertė įskaitant privalomus sumokėti mokesčius 4068,60 euro.
K. B. savo kaltę pripažino, tačiau gudriai paaiškino, kaip rado cigaretes. Teigė, kad rūkalus rado prie šiukšlių konteinerio plastikiniuose krepšiuose, kai važiuodamas automobiliu sustojo pakelėje. Nematant žmonai, kuri tuo metu buvo išlipusi iš automobilio, cigaretes įsidėjo į bagažinę, nes pats rūko, ir galvojo, kad nereikės pirkti. Labai gailisi padaręs pažeidimą, prašo skirti kuo mažesnę baudą ir grąžinti automobilį, kadangi turtinė padėtis nėra gera.
Rajono apylinkės teismas konstatavo, jog K. B. padarytas pažeidimas laikytinas vienu iš pavojingiausių ekonominių pažeidimų, kuriais daroma didelė žala ekonominiams (taip pat ir mokestiniams) santykiams, rinkos funkcionavimui ir sąžiningai konkurencijai. Jau vien sankcijos dydis (bauda nuo 4 000 iki 6 000 eurų) parodo, kad valstybė tokius pažeidimus laiko pavojingais, todėl griežtai baustinais. 
K. B. pirmą kartą pateko į policijos akiratį. Galiojančių administracinių nuobaudų vyriškis neturi, anksčiau už tokio pobūdžio nusižengimus nėra baustas.
Rajono apylinkės teismas K. B. pripažino kaltu padarius administracinį nusižengimą ir nubaudė 4 000 eurų bauda su prekių – kontrabandinių cigarečių – konfiskavimu.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.