Būdvietis

Adventinėje popietėje – padėkos už gerus darbus

, Lazdijų r. sav. inf
Belaukiant gražiausių metų švenčių Būdvietyje  vyko adventinė popietė „Dalinkimės gerumu“. Baigiantis metams, kai skaičiuojami padaryti geri darbai buvo padėkota žmonėms, kurie prisideda prie krašto puoselėjimo.  Renginio vedėja Zina Barkauskienė padėkojo  ir Lazdijų rajono savivaldybės merui Artūrui Margeliui už rūpestį ir išpildytą svajonę – židinį Būdviečio laisvalaikio salėje.
Atsiimdamas padėkos dovaną Lazdijų rajono meras A.

Būdvietyje atidengtos Nepriklausomybės kovų ir Vyties Kryžiaus kavalierių atminimo lentos

Sekmadienį, rugpjūčio 27 d., po Šv. Mišių Būdviečio Jėzaus Nazaretiečio bažnyčioje, ant šios bažnyčios vartų sienos buvo atidengtos atminimo lentos 1919-1920 metų Lietuvos Nepriklausomybės kovų savanoriams ir Vyties kryžiaus kavalieriams, gyvenusiems Būdviečio valsčiuje.

Kumščių kruša prieš kameras. Ar tai etiška rodyti?

, Vaidotas Morkūnas
Šiomis dienomis rajone gyvai aptarinėjamas televizijos šou iš Būdviečio. Socialiniai tinklai pleška nuo komentarų apie vienos šeimos nesugyvenimo istoriją ar isteriją, kurią nufilmavo ir parodė televizijos laida „24 valandos“. Smurtas prieš kameras, kai moteris, įpykusi ir kratydama galvą tarsi įniršęs bulius, talžo vyrą per veidą, akylesniam žiūrovui sukėlė daug moralės klausimų.

Šeštoji vaikų ir jaunimo folkloro šventė ,,Piemenėlių Sekminės”

Antradienį Lazdijų rajone prie senovinio Būdviečio svirno vyko  šeštoji vaikų ir jaunimo folkloro šventė ,,Piemenėlių Sekminės”. Į Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus bei Lazdijų kultūros centro organizuojamą renginį susirinko per šimtą jaunųjų folkloro atlikėjų iš Lazdijų, Šventežerio, Kapčiamiesčio, Veisiejų,  Būdviečio bei šventės svečiai iš Varėnos miesto ir rajono.

Vienybės žygis suburia žmones

, Vaidotas Morkūnas ir Neringa Radvilavičienė
Pirmą kartą istorijoje didžioji Lietuvos valstybės trispalvė, žmonių rankomis keliaujanti aplink Lazdijų kraštą, subūrė rajono žmones – nuo mokinuko iki senuko – Vienybės žygiui „Apjuoskim Lazdijų kraštą“. Praėjusią savaitę iškilmingo Lazdijų rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu paskelbta istorinio žygio pradžia.

Mažėjantis mokinių skaičius verčia imtis permainų

2015-04-10

Konferencija ČIA ISTORIJA PRAĖJO KNYGNEŠYS Būdvietyje

, Neringa Rasiulienė, Lazdijų r. Būdviečio mokyklos mokytoja, konferencijos koordinatorė
Kovo 24 d. Būdviečio  mokykloje vyko antroji Lazdijų rajono moksleivių konferencija bei kūrybinių darbų konkursas ČIA ISTORIJA PRAĖJO KNYGNEŠYS, skirta  Būdviečio krašto knygnešiui Jonui Kaluškevičiui atminti.

Rankdarbiai — tai dovanos, kurios suartina

, Dineta Babarskienė
Magdalenos Novikienės namus Būdvietyje nesunku surasti. Į šalia kelio stovinčią sodybą iškart atkreipi dėmesį. „Mano pusbrolis Vincas Simanynas padirbo kryžių. Visada norėjau, kad kieme stovėtų šeimos kryžius“, – sako 85 metų sulaukusi senolė. Vasarą jos sodyba mirgėte mirga nuo gėlių gausybės, kurias senolė nepaprastai myli. Ji pati visus savo gėlynus prižiūri: ir laisto, ir ravi. Pati čia šeimininkauja. Tik tada jau vis mažiau laiko lieka jos taip mėgstamiems rankdarbiams. Tačiau senolė nei kiek neliūdi, nes žino, kad žiemą visada tam turės laiko į valias.

Būdvietyje kvepėjo medumi ir dūzgė bitutės

, Gintarė Teisutis
Šį sekmadienį Būdvietyje kvepėjo medumi ir dūzgė bitutės jubiliejinėje V paskutinio medonešio šventėje „Parjojo namolio bitutė ratuota“.  Būdviečio kaime nuo ankstyvo ryto į šventę kvietė kviesliai, po kaimą važinėdami arklio tempiama brička.
Šventėje apsilankęs Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka vertino Būdvietyje gyvenančių žmonių gebėjimą ne tik darbus dirbti, bet ir iš širdies pasilinksminti.

Dėl nenuvalytų kelių Būdviečio seniūnui teks pasiaiškinti raštu

, Daina Baranauskaitė

 

Surinkti turinį