Kapčiamiestis

Klaustukai ir atsakymai dėl šarvojimo salės Kapčiamiestyje

, Vaidotas Morkūnas
Prieš keletą dienų į redakciją skambinę Kapčiamiesčio miestelio gyventojai prašė padėti ir išsiaiškinti, kodėl miestelyje nėra šarvojimo salės. 
„Mums tai didelė problema. Dabar numirusį  tenka vežti šarvoti į Veisiejus, Leipalingį arba į Viktariną. Nuvežti ir parvežti kainuoja didelius pinigus, o čia visą laiką gyvenusį artimąjį giminaičiai palaidoti Kapčiamiesčio kapinėse nori, čia ir Mišios už mirusįjį Kapčiamiesčio bažnyčioje aukojamos. Sakykit, kaip taip atsitiko, kad vienas iš didesnių rajono miestelių neturi šarvojimo salės?

Nuo ko prasidėjo KAPČIAMIESTIS?

, Rasa Povilionienė
Kapčiamiesčiui šiemet švenčiant 500-ąsias savo gyvavimo metines, norisi sugrįžti į pačias jo atsiradimo istorijos ištakas. Internetinėje Kapčiamiesčio bendruomenėje pasisekė susipažinti su labai įdomia ir inteligentiška moterimi, tapytoja Regina Juodžbaliene. Ji teigia atradusi savo šaknis, kurios tiesiogiai susijusios su Kapčiamiesčio atsiradimu. Norisi pasidalinti kai kuriais fragmentais iš mūsų pokalbio.
 
– Laba diena, p. Regina, ar tiesa, kad kildinate save iš Sidaro Kapočiaus, kuris Baltosios Ančios ir Niedos upių santakoje 1516 m.

Tarptautinė vaikų knygos diena Kapčiamiesčio „Židinyje“

, Daiva Mikalauskienė, bibliotekininkė

Aš – tai pasaulis, o
pasaulis – aš,
Nes knygą atsivertęs
Atsiduriu visur, esu bet kas.
Paveikslų valtimi, ant sakinio bangų
Nusiiriu tolyn – ir vėl atgal grįžtu.  (Hani D. El-Masri)

Vienybės žygis suburia žmones

, Vaidotas Morkūnas ir Neringa Radvilavičienė
Pirmą kartą istorijoje didžioji Lietuvos valstybės trispalvė, žmonių rankomis keliaujanti aplink Lazdijų kraštą, subūrė rajono žmones – nuo mokinuko iki senuko – Vienybės žygiui „Apjuoskim Lazdijų kraštą“. Praėjusią savaitę iškilmingo Lazdijų rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu paskelbta istorinio žygio pradžia.

Menotyrininkės, Lietuvos kultūros mecenatės palaikai palaidoti šalia vyro

, Vaidotas Morkūnas
Pirmadienį Kapčiamiesčio kapinėse šalia savo vyro žurnalisto, poeto Vinco Kazoko palaidota jo žmonos menotyrininkės Genovaitės Kazokienės dalis palaikų. Juos su specialia urna iš Australijos parvežė dukra Ugnė Kazokas. Šioje ceremonijoje dalyvavo V. ir G. Kazokų dukra U.

Gatvės šokių pamokos Kapčiamiestyje

, Vytautas Šeštokas
„Kapčiamiestyje vaikai valiūkiškai linksmi ir gabūs. Šokome house kartu su Guoda. Ačiū visiems prisidėjusiems!“ – tokiu įrašu savo „Facebook“ svetainės profilyje pasidalino vilnietis viešosios įstaigos „Sveikas miestas“ vadybininkas Artūras Sirajevas.
Taip iš Lazdijų kilęs vaikinas pasidalino savo įspūdžiais iš viešnagės gimtajame Lazdijų rajone, į kurį praėjusią savaitę atvyko kartu su savo komanda – bendraminčiais iš gatvės šokių grupės „Skillz“. 
Šokėja Guoda Dinsmonaitė-Morkūnienė – viena šios šokių atmainos lyderių Lietuvoje. Ji kartu su A.

Kapčiamiestiečiai pasitinka grįžtančius paukščius

, „Girinukų“ būrelio vadovė B. Dambrauskienė
 Vasario 24-oji - Vyturio diena. Ją paminėjo ir Kapčiamiesčio E. Pliaterystės mokyklos bendruomenė. Šią dieną čia vyko edukacinis užsiėmimas „Namelis paukšteliui“. Jį vedė „Jaunųjų meistrų“ būrelio vadovas Eugenijus Šidlauskas. Jam talkino jaunųjų miškininkų būrelis „Girinukai“ nariai (vad. B. Dambrauskienė).
Užsiėmime dalyvavo pradinių klasių mokiniai ir „Jaunųjų meistrų“ būrelio atstovai.

Kieme užaugo gausybė žvynabudžių

, Vaidotas Morkūnas
Kapčiamiesčio seniūnijoje, Sapiegiškių kaime, turinti sodybą Genutė Kamarūnienė prisirinko grybų savo kieme. Moteris juokėsi, kad žvynabudžių galėjo prisirinkti tiesiog per langą.
G. Kamarūnienė sakė, Sapiegiškių kaime, savo tėviškės sodyboje, žvynabudžių rado visą plantaciją. ,,Suskaičiavome net 44 žvynabudes, užaugusias mūsų sodyboje. Jos buvo tokios gražios ir didelės, kad gaila rauti. Vyras net matavo jų kepurių plotį. Buvo ir vyriškos kepurės dydžio grybų. Visai neseniai dar kartą jos buvo pasirodžiusios.

Cigarečių prigrūstą kontrabandininkų automobilį sustabdė du pasieniečių „ežiai“

Kapčiamiesčio apylinkėse pasieniečiai persekiojo kontrabandininkų automobilį „Audi A6“, kuriuo buvo gabenama daugiau kaip 17 tūkst. pakelių baltarusiškų rūkalų už 137 tūkst. litų. „Audi A6“ dusyk buvo stabdomas ant kelio patiesta spygliuota juosta, vadinamuoju „ežiu“.

Joninių šventėje nestigo varduvininkų ir linksmybių

, Jovita Stankutė
Praėjusį Šeštadienį Kapčiamiestyje, Emilijos Pliaterytės mokyklos stadione šurmuliavo Joninių šventė. Jonų čia – nors vežimu vežk. Seniūnijoje gyvena 27 Jonai ir Janinos. Vyriausiam Jonui Burbai – 89-eri, o jauniausiam Jonui Kukučioniui – dar tik 7 metai. Kapčiamiesčio klebonas Jonas Alesius taip pat turi šį garbingą vardą. 
Į Joninių iškilmes miestelėnus ir svečius kvietė su brička važinėjanti dailiai apsirėdžiusi Saulutė ir Viktarinos laisvalaikio salės kapela, vadovaujama Laimio Juškaičio. Juos vežiojo Romas Dubininkas.
Surinkti turinį