Lazdijuose tilpo visa Europa

, Edita SAMOŠKAITĖ
 Lazdijuose tilpo visa Europa

Gegužės 9-osios, Europos dienos, minėjimas Lazdijuose prasidėjo nuo ankstaus ryto. Visą dieną vykusiuose renginiuose dalyvavę vietos gyventojai ir Lazdijų miesto svečiai tikrai galėjo atrasti širdžiai mielą renginį – sudalyvauti jame ne vieni, o su šeimomis plačiąja prasme, klausydami lietuviškų ir užsienietiškų dainų akordų. 

Šventės atidarymo metu Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis pasveikino gausiai susirinkusius į Lazdijų Nepriklausomybės aikštę miesto ir rajono gyventojus bei svečius sakydamas: „Su Europos diena, mielieji, Europos, kurios dalimi esame mes visi!“.
 
KARTŲ BENDRAVIMAS – PASKAITA IR PARODOS PRISTATYMAS
Šie metai paskelbti Europos pagyvenusių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metais. Tad visi renginiai, skirti Europos dienai paminėti, vyko šiame kontekste.
Jau gegužės 8 dieną Lazdijų viešojoje bibliotekoje buvo atidaryta skirtingų kartų atstovų – druskininkiečio dailininko Alfonso Šuliausko ir jo anūko Domo Glatkausko, gyvenančio Londone, – tapybos darbų paroda. Po jos lektorius A. Šuliauskas skaitė psichologinę–socialinę paskaitą „Kartų bendravimo ypatumai“. 
Vyko diskusija, parodos  atidarymo ir seminaro dalyviai gausiai uždavinėjo klausimus. A. Šuliauskui labiausiai patikusį klausimą uždavusi mergina Aira Kavaliauskaitė buvo apdovanota vienu iš D. Glatkausko tapybos darbu.  
 
MAINAI VISĄ DIENĄ
Prie Lazdijų viešosios bibliotekos gegužės 9 dieną buvo atidarytas simbolinis kioskelis „Atnešk perskaitytą knygą ir pasiimk Europos leidinį“. Jame visą dieną vyko mainai, kuriuose buvo kviečiama savo perskaitytą knygą išmainyti į Europos leidinį. Per dieną surinkta daugiau nei 20 knygų. Artimiausiu metu jos bus padovanotos Lazdijų socialinės globos namams.
Tokia akcija visuomenė skatinama dalintis. Knyga turi būti skaitoma, o ne dulkėti ant lentynų nenaudojama. Be to, kiekvienas atnešęs knygą ir pasiėmęs Europos leidinį galėjo daugiau sužinoti apie Europą, kad sėkmingiau sudalyvautų prieš pietus įvykusiose varžybose „Protų mūšis“. 
 
VARŽYBOSE „ŠEIMŲ PROTŲ MŪŠIS“ VARŽĖSI 4 ŠEIMOS
Varžybose patikrinti savo proto aštrumą bandė 4 šeimos, suformavusios 4 komandas: „Šeima“, „Šaunuoliai“, „Hedas ir Vekas“ bei „Troliai“. Komandoms teko pasukti galvą atsakant į klausimus apie Europą trijuose etapuose. Kiekviename etape (bendrieji klausimai, literatūra, menas) komandoms buvo pateikta po 10 klausimų. Laimėtoja tapo simbolišku pavadinimu pasivadinusi komanda „Šeima“, surinkusi daugiausiai teisingų atsakymų trijų etapų metu. Šiai šeimai atiteko raktų pakabukai ir tušinukai. Visi šių varžybų dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.
Pabandykite ir Jūs: kurio garsaus vokiečių rašytojo namas–muziejus yra Nidoje, kurioje šalyje yra Veličkos druskų kasykla? Žinote? Pasitikrinkite teisingus atsakymus. Į pirmąjį klausimą turėjote atsakyti – Tomo Mano, o į antrą – Lenkijoje.
 
EUROPOS EGZAMINAS – KĄ ŽINAI APIE EUROPĄ?
Vakar po pietų atsirado piliečių, nepabūgusių Europos egzamino. Jame dalyvavo daugiau nei 10  asmenų. Nugalėtoju tapusiam Artūrui Kudarauskui Lazdijų viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Asta Mickevičienė įteikė knygą „Europos mozaika“. Informatyvi ir spalvinga knyga leis daugiau sužinoti apie Europos šalis.
 
Į SUBATVAKARĮ PAGAL MUZIKĄ PATREPSĖTI IR DAINĄ SUDAINUOTI
Į subatvakarį, skirtingų kartų koncertą, atėjusieji neliko nusivylę. Renginio vedėjos (Vida Savulienė ir Daiva Jančiulienė) nejučiomis savo entuziazmu ir dzūkiška šnekta įtraukė kiekvieną – nuo vaikų iki suaugusiųjų –  į renginio siautulį. Nepagailėjo mįslių ir patarlių Lazdijų viešosios bibliotekos salėje susirinkusiems svečiams.
Skirtingos kartos puikiai tilpo ant scenos, rodydamos pavyzdį, kaip puikiai galima bendrauti, neieškant skirtumų, bet kiekvienam iš savo kartos atiduodant tai, ką turi geriausio. 
Savo šokius demonstravo ir dainas dainavo bei kvietė žiūrovus prisijungti įvairūs kolektyvai: pagyvenusių žmonių ansamblis „Riecimėlis“, Šventežerio mokyklos tautinių šokių būrelis, Lazdijų meno mokyklos šokių studija „Svajonė“ ir kiti.
 
PER BARZDĄ VARVĖJO...
Visą dieną šokę ir dainavę, dalyvavę akcijose, varžybose, vakarėjant visi dalyviai ir svečiai sėdo prie bendro dzūkų krašto kulinarinio paveldo stalo. Dzūkiškas „bandas“ ragaudami, dzūkiška duonos gira nuo kaitros besigindami, klausėsi pagyvenusių žmonių pasakojimų apie linksmybes anksčiau, apie šventimo ypatybes.
 
JEI NEDALYVAVAI – TAI FILMĄ PAMATYK!
Visi šie renginiai Europos dieną buvo organizuoti Lazdijų viešosios bibliotekos, įgyvendinančios projektą „Kartų kaita“. Projektas buvo skirtas supažindinti kuo daugiau lazdijiškių su Europos diena ir skatinti skirtingų kartų bendravimą.  
Jei neturėjai galimybės nė viename renginyje sudalyvauti – viską galėsi pamatyti artimiausiu metu. Viso renginio metu buvo filmuojama, o dabar ruošiamas filmas, kurį galės visi norintieji išvysti internete – Lazdijų viešosios bibliotekos internetiniame puslapyje, adresu:  www.rsvb.lt.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.