Savaitės komentaras Plieninės Magnolijos laiškai skriejo „Tulpių paštu“

, Algimantas Mikelionis
Savaitės komentaras   Plieninės Magnolijos laiškai skriejo „Tulpių paštu“
Praėjusią savaitę Lietuvos politikos sensacija tapo Lietuvos prezidentės D. Grybauskaitės elektroninių laiškų buvusiam liberalų lyderiui E. Masiuliui paviešinimas. Kad mūsų šalies politikoje vyksta visų karas su visais arba beveik visų karas su beveik visais, žinoma seniai, ir tai pasakydamas, ko gero, nieko nenustebinsi. Atskleistas prezidentės ir buvusio liberalų lyderio laiškų turinys padalino Lietuvą į dvi dalis. Vieni iš visų jėgų puolė teisinti prezidentę, kiti jai turėjo pagrįstų klausimų.
Ypač aršiai prezidentės stojo ginti konservatoriai, kas irgi visai nenustebino. Šiai dešiniajai politinei jėgai itin būdingas teisuoliškumas ir aklas bei beatodairiškas savo nuomonės gynimas, o tolerancijos ar pagarbos kitaip ar bent truputį kitaip manantiems konservatoriams tikrai trūksta. Jeigu jiems pavyktų įveikti šias savo ydas, išaugtų tikimybė Seimo rinkimuose pelnyti žymiai daugiau mandatų ir net juos laimėjus sudaryti valdančiąją koaliciją. Tačiau konservatoriai turi tik nuolatinius rėmėjus, kurių dėl objektyvių priežasčių mažėja. Šios partijos vadovybei reikėtų gerai pagalvoti, kodėl taip yra. Jeigu ši politinė jėga įgytų daugiau tolerancijos ir pakantumo kitaip manantiems, ji tik laimėtų.
Kyla pagrįstas klausimas, kur buvo prezidentės patarėjai ir visa komanda, kad jos neperspėjo dėl susirašinėjimo elektroniniu paštu, žinant, kad yra tikimybė, jog šie laiškai gali patekti į viešumą. „Lietuvos rytui“ paviešinus dešimtis prezidentės laiškų paaiškėjo, kad ji susirašinėjo ir su kitais politikais. Pats susirašinėjimas nėra nieko blogo: įvairaus rango valdžios atstovai ne tik gali, bet ir privalo bendrauti vieni su kitais. Visai kas kita yra prezidentės laiškų turinys. Štai viename iš jų, skirtame E. Masiuliui, prezidentė prašo perduoti linkėjimus „MG Baltic“ vadovui D. Mockui ir prašymas, kad šis „patrauktų savo skaliką“. Pastaruoju pavadintas koncerno žiniasklaidoje dirbantis žurnalistas T. Dapkus. Jis pasižymėjo tuo, kad kritikavo D. Grybauskaitės Seimui teikiamus kandidatus į generalinius prokurorus. Paprastai kalbant, prezidentė per E. Masiulį siekė, kad koncernui „MG Baltic“ priklausanti žiniasklaida palankiau pasisakytų apie D. Grybauskaitę ir jos sprendimus. 
Apskritai seniai nieko nestebina, kad prezidentė D. Grybauskaitė palankiai vertina tik tuos žurnalistus ir žiniasklaidos priemones, kurie ją beatodairiškai giria ir liaupsina jos veiklą. Į tuos, kurie D. Grybauskaitę ir jos veiklą vertina objektyviai ar net kritiškai, prezidentė žvelgia nepakančiai ir piktai.
Žinoma, paviešintais laiškais ir jų turiniu iš karto pradėjo džiūgauti „žali valstiečiai“: tokios figūros kaip R. Karbauskis bei A. Širinskienė, kurie šio skandalo fone nori pasirodyti teisuoliai, iš to gauti kuo didesnės politinės naudos ir atkeršyti prezidentei, nes pastaroji valdančiųjų atžvilgiu elgiasi itin kietai ir kritiškai, ir tam turi pilną pagrindą, kadangi „žalius valstiečius“ nuo pat jų atsidūrimo valdžioje lydi mažesni ar didesni skandalai, ir jie niekaip nesugeba iš jų išbristi ir labai panašu, kad ši valdžioje esanti partija bus viena prasčiausių ar net prasčiausia iš visų valdžiusių Lietuvą. R. Karbauskiui šokinėti iš džiaugsmo išgirdus apie prezidentės laiškus tikrai nėra ko, nes daug piliečių norėtų susipažinti su jo laiškais G. Kildišienei arba „Agrokoncernui“. Be to, R. Karbauskis niekaip nesugeba atsakyti į dvidešimt keturis E. Jakilaičio klausimus. Tad Ramūnui pirmiausiai reikėtų pradėti nuo savęs.
Dar daugiau, apimti euforijos, kuri aptemdė jiems protą, R. Karbauskis ir A. Širinskienė panorėjo ne tik steigti specialią Seimo komisiją prezidentės elektroniniams laiškams ištirti, bet  net patikrinti visų Seimo narių elektroninio pašto dėžutes. Toks jų noras yra ne tik antikonstitucinis, bet ir prasilenkia su sveiku protu.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.