Savaitės komentaras Premjeras S. Skvernelis prabilo apie glaudesnius santykius su Rusija

, Algimantas Mikelionis
Savaitės komentaras   Premjeras S. Skvernelis prabilo apie glaudesnius santykius su Rusija
Naujųjų metų pradžia pasižymi tuo, kad nėra daug politinių įvykių ir žiniasklaida šiuo metu neturi šioje srityje ką aptarinėti. Tad rašoma ir rodoma apie petardų ir fejerverkų sukeltus žmonių sužalojimus, avarijas, smurtą buityje padauginus tauriųjų ir nelabai gėrimų ir kitas nelaimes. Juk įvairias informacines laidas reikia kažkuo užpildyti. Tad kai nėra ko rimto parodyti ir apie ką rimtą pakalbėti, pateikiama ne tokia svarbi ar net antraeilė informacija.
Bet šių metų pradžioje antraeilius įvykius užgožė premjeras S. Skvernelis, kuris prabilo apie santykių su Rusija atnaujinimą. „Esame unikali ES valstybė, neturėdami jokių, pabrėžiu – absoliučiai jokių, kontaktų su valstybe, nors kitos valstybės, tos pačios kaimyninės valstybės, labai aktyviai darbuojasi ekonominiais klausimais“, – interviu LNK laidai „Savaitės panorama“ sakė S. Skvernelis. Vėliau jis socialiniame tinkle „Facebook“ išplatino pranešimą, kuriuo patikslino, kad kalbėjo tik apie Lietuvos ir Rusijos atstovų darbinius kontaktus politiniame lygmenyje. Tačiau Užsienio reikalų ministerija savo ruožtu teigė, kad Lietuva tęsia praktinį bendradarbiavimą su Rusija srityse, kurios svarbios Lietuvai.
Įdomu, kas tokio ypatingo turėjo nutikti, kad premjeras staiga prabilo apie glaudesnių ryšių su Rusija atnaujinimą? Juk premjeras mūsų valstybėje nėra tas asmuo, kuriam priklauso valstybės užsienio politikos formavimas. Jis šioje srityje neturi beveik jokios patirties ir nekalba angliškai. Na, bent jau neteko girdėti jo sėkmingai tai darant. Lietuvoje užsienio politiką formuoja prezidentė D. Grybauskaitė, kuri turi milžinišką tokio darbo patirtį, ir kitas politikos sunkiasvoris – užsienio reikalų ministras L. Linkevičius. Jeigu jau dviem pastariesiems asmenims nepavyksta sėkmingai bendradarbiauti su Rusija, tai jau ką kalbėti apie šios srities naujoką premjerą S. Skvernelį. Apskritai jo pareiškimas apie santykių su Rusija atnaujinimą padarė daugiau žalos negu naudos, nes susidaro įspūdis, kad tarp svarbiausių valstybės politikų atsirado takoskyra Rusijos klausimu, o juk bendraujant su šia Lietuvai nedraugiška valstybe ypač svarbu kalbėti aiškiai ir vienu balsu. Tą netruko pasigauti propagandinė Rusijos žiniasklaida, kuri tik ir laukia, kaip įkalti pleištą ar paskleisti bent menkiausią žinią apie svarbiausių Lietuvos politikų nesutarimus.
Svarbu pabrėžti, kad prekybos klausimai, apie kuriuos kalba premjeras, yra Europos Sąjungos kompetencijos reikalai, ir viena Lietuva dvišaliame formate tokių klausimų neišspręs. Susidaro stiprus įspūdis, kad toks netikėtas S. Skvernelio pareiškimas pradėjo jo rinkiminę kampaniją, nes jis planuoja kandidatuoti į prezidentus 2019 m. Tėškęs tokį pareiškimą premjeras nori įtikti tiems rinkėjams, kuriems labiau patinka pragmatinė politika Rusijos atžvilgiu. Gaila pripažinti, bet tokių piliečių mūsų šalyje vis dar yra nemažai. Tik kad pati Rusija nerodo nė menkiausio susidomėjimo normaliais santykiais su Lietuva. Anksčiau, kai dar vyko derybos tarp Rusijos ir Lietuvos, Kremlius pateikė tokius reikalavimus, kurie buvo visiškai nepalankūs mums. Tuomet Rusija reikalavo tik jai palankių sąlygų tranzito į Kaliningrado sritį klausimais ir siūlė Lietuvai atsisakyti suskystintų gamtinių dujų terminalo.
Apskritai Rusijos noras bendradarbiauti su Lietuva primena anekdotą, kai rusiška meška pakviečia lietuvišką zuikelį šokiui. Susirūpinęs zuikelis klausia meškos, kaip ši įsivaizduoja jųdviejų šokį. Meška jam liepia nesijaudinti teigdama, kad vieną kartą jis užlips meškai ant kojos, kitą kartą meška užlips zuikiui ant kojos. Kol Rusijos valdžioje yra nusikalstamas V. Putino režimas, apie normalius santykius su šia valstybe negali būti jokios kalbos.

Komentarai

Skaitau apžvalginę laikraščio

Skaitau apžvalginę laikraščio skiltį ir suvokti negaliu. Negaliu todėl, kad skaitau visiškai svetimas mintis. Daug kur skaitytas ir girdėtas. Tai pilstymas iš tuščio į kiaurą arba atvirkščiai...

O kas jus verčia skaityti?

O kas jus verčia skaityti? Neskaitykit, tai nereikės ir skųstis. Tamstos laisvas pasirinkimas ką skaityti, o ko ne. Arba parašykit Jūs ir pasiūlykit laikraščiui.

Lazdijieti, o ką čia tokio

Lazdijieti, o ką čia tokio labai naujo ir itin originalaus galima pasakyti apie S.Skvernelio pasiūlymą draugauti su Rusija. Skaitant net pačius garsiausius Lietuvos apžvalgininkus matosi, kad daug jų minčių ir įžvalgų yra panašios arba net tapačios. Tai ką jiems tuomet daryt, jeigu kokiu nors klausimu sutampa nuomonės?

Toks mentalitetas

Toks mentalitetas "apžvalgininko".Kažkuo panašus į "komentatoriaus" "Taigi"....

Anzelmai, pakalbam apie tavo

Anzelmai, pakalbam apie tavo mentalitetą - nieko įdomaus pats nesugebi parašyt, tai kabinėjiesi prie žmonių, rašinėji visokias nesąmones ir absurdus. Be to, esi visiškas bailys, nes nepasirašinėji savo tikru vardu ir pavarde. Autoriaus yra ir vardas, ir pavardė, tai ir tu būk toks mielas ir nesislėpk. Bet tau juk gėda pasirašyti tikru vardu ir pavarde, nes rašinėji vien nesąmones. Sunkus bailio gyvenimas. Net bijai savo tikro vardo ir pavardės parašyt...

O tu ,gudruti, bent žinai

O tu ,gudruti, bent žinai žodžio "mentalitetas" prasmę?P.S.Gal tau be pavardės ir vardo dar reik elektroninės bankininkystės slaptažodžių ir PIN kodų? Cool

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.