Savaitės komentaras Su praėjusiomis šv. Kalėdomis ir artėjančiais Naujaisiais metais!

, Algimantas Mikelionis
Savaitės komentaras   Su praėjusiomis šv. Kalėdomis ir artėjančiais Naujaisiais metais!
Kalėdos, Kalėdos ir po Kalėdų. Kiek buvo šurmulio, ruošimosi, lakstymo, grūdimosi ir lipimo per galvas, kad būtų kuo gausesnis šventinis stalas ir artimuosius galėtume nudžiuginti dovanomis. Po švenčių tėra trumpas kelių dienų laikotarpis, po kurio pasitiksime Naujuosius metus. Kai nemenkomis porcijomis įvairiausių valgių buvo pamalonintas kūnas, pasidžiaugėme dovanomis, pats laikas būtų susimąstyti ne apie mūsų kasdienę buitį, o būtį. 
Kuo toliau, tuo labiau spartėja mūsų gyvenimo tempas, ir vis mažiau turime laiko sustoję pagalvoti, ar tikrai gyvename taip, kaip norėtume? Ar dirbame mėgstamą darbą? Ar bendraujame su to vertais žmonėmis? Ar mūsų gyvenimas turi prasmę? Dabartiniame gyvenime vis didesnę vietą užima materialinės vertybės. Dažnai jomis norima tuščiai pasididžiuoti, pasigirti, pasipuikuoti prieš kitus žmones. Bet ar prabangus automobilis, sąskaita banke su daug nulių, blizgantys apartamentai nėra jei ne vienadieniai, tai trumpalaikiai dalykai. Juk jų niekas nenusineš iškeliaudamas į kitą pasaulį. Neretai žmogus, siekdamas uždirbti ilgesnį eurą, dirba kelis darbus, verčiasi per galvą aukodamas poilsį, laisvalaikį, bendravimą su šeima ir artimais žmonėmis. Bet uždirbti ir didžiausi pinigai nepadės atgauti prarastos sveikatos ar brangių atitrūkimo nuo begalinio lėkimo ir kasdienybės rutinos valandų. Juk jeigu pinigai būtų laimė, tuomet pasaulyje būtų daug laimingų žmonių, bet pasitaiko nemažai atvirkštinių pavyzdžių. 
Vis dar stebinantis dalykas yra mūsų elgesys elektroninėje erdvėje. „Facebook'e“ viešinamos asmeninio gyvenimo smulkmenos arba kas nors rašoma bei komentuojama neturint originalių ir savitų minčių. Taip pat internete ieškoma įvairiausios informacijos apie turtuolius, „žvaigždutes“, prodiuserius, dainininkus, „olia lia pupytes“ ir kitas „įžymybes“, kurių veikla neturi nieko bendro su išliekamosiomis vertybėmis, o yra prastas kičas. Jis praėjus keleriems metams bus pamirštas amžiams. Beprasmių ir lėkštų laidų apstu beveik visuose televizijos kanaluose. Daug kas iš mūsų tiesiog pamiršta, kad geriausias vakaro sprendimas yra laiku išjungti televizorių ir kompiuterį. Apskritai, vyrauja kuo greitesnio interneto, kuo išmanesnio telefono kultas. Bet nelieka laiko pabūti su savimi ir pamąstyti.
Ar nors kartais susimąstome, kiek laiko per dieną praleidžiame prie kompiuterio naršydami po internetą: bendraudami „Facebook“, komentuodami įvairius straipsnius ir ieškodami informacijos? Kiek laiko per dieną prapliurpiame mobiliaisiais telefonais? O kiek laiko praspoksom į televizoriaus ekraną ir į išmaniųjų telefonų ekranus? Jau net sėdėdami smagioje kompanijoje prie pietų stalo vietoj to, kad pasikalbėtume, mieliau spoksome į išmaniuosius telefonus skaitydami įvairias naujienas internete.  Gyvename technologijų amžiuje ir be jų tikrai neapsieitume, bet ar iš tikrųjų jomis sugebame protingai naudotis? Ar nešvaistome savo brangaus laiko saujomis, kur papuola? Ir net iškeičiame normalų bendravimą su namiškiais ir aplinkiniais į kompiuterio ar televizoriaus ekraną ir net nepastebime, kad jau negalime be jų apsieiti. 
Paimkime, kad ir „Facebook“ socialinį tinklą. Jis sukuria tik artimo bendravimo iliuziją ir su tikru bendravimu neturi nieko bendro. Bet leisdamas laiką jame turi galimybę net būdamas neįdomus nors tokiu pasijusti. O dar gali pasigirti, kiek daug draugų jame turi. Bet gal geriau susitikti su žmogumi vieną sykį akis į akį negu šimtą kartų pabendrauti „Facebook'e“? 
Gyvename jaunystės ir sveiko kūno kulto laikais, kai vertinamas tik paviršinis grožis ir tobulos kūno formos. Žurnaluose puikuojasi aktorių ar kitų garsenybių nuotraukos, kurios neretai būna padailintos ir skiriasi nuo realybės. Jaunimas dažnai aklai pradeda sekti šiais pavyzdžiais ir net susigadina sveikatą siekdamas įgyti nepriekaištingą išvaizdą. Senatvė, kuriai būdinga išmintis, patirtis ir protas, paniekinama, ir jos net nenorima matyti. O kiek daug jaunimas galėtų pasimokyti iš vyresniųjų!
Šiais laikais labai populiaru siekti karjeros. Tai irgi nepeiktinas dalykas, jeigu viskas daroma vadovaujantis sveiku protu. Tenka matyti mažylius, lipančius į sceną jau nuo vaikystės. Bet kokia kaina siekiama kuo greičiau išgarsėti. O gal geriau neatimti iš jaunimo paauglystės džiaugsmų ir nerūpestingumo? Dažnai pasigendama kuklumo ir paprastumo. Kaip čia neprisiminsi posakio, kad tušti puodai garsiai skamba. Jaunimui reikėtų suformuoti ir įteigti nuostatą: norint būti laimingu, nereikia būti turtingu ir įžymiu. Dažnai paprastas, kuklus ir padorus gyvenimas teikia žymiai daugiau džiaugsmo.
Kaip atsvara šiuolaikinio pasaulio beprotybei, triukšmui, skubėjimui, išoriniam blizgesiui ir tuštybei yra Popiežius Pranciškus. Jis savo intelektu, paprastumu ir kuklumu tarsi rodo pavyzdį viso pasaulio žmonėms. Labai didelis jo populiarumas byloja, kad pasaulis, susiduriantis su įvairiomis problemomis ir ydomis, tarsi žmogus, ištroškęs gurkšnio tyro vandens, negali apsieiti be  autoriteto su tokiomis asmeninėmis savybėmis.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.