Savaitės komentaras Žvilgsnis į praeitų metų žmones ir įvykius nuo 2018-ųjų slenksčio

, Algimantas Mikelionis
Savaitės komentaras   Žvilgsnis į praeitų metų žmones ir įvykius nuo 2018-ųjų slenksčio
2017 m. lapkričio ir gruodžio mėnesiais kompanija „Baltijos tyrimai“ atliko tradicinę apklausą, kurią paskutiniame praėjusių metų numeryje skelbė dienraštis „Lietuvos rytas“.
Jau devintus metus iš eilės Metų žmogumi buvo išrinkta Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė. Ji surinko 22,2 procento respondentų balsų. Pirmoji prezidentės vieta neturėtų nieko stebinti, ir ją dėl savo populiarumo drąsiai būtų galima pavadinti tautos motina, nes ir kiekvieną mėnesį vykusiose „Vilmorus“ apklausose D. Grybauskaitė užimdavo tik pirmąsias vietas. Antrąją vietą populiariausių žmonių sąraše užėmė kaunietis profesorius L. Mažylis (8,7 procento balsų), kuris Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyve Berlyne rado 1918 metų vasario 16-osios Lietuvos tarybos nutarimą dėl nepriklausomos valstybės atkūrimo lietuvių ir vokiečių kalbomis su dvidešimties signatarų parašais. Apklausos dalyviai šį radinį pripažino svarbiausiu praėjusių metų įvykiu mūsų šalyje. Trečią vietą populiariausių žmonių sąraše užėmė kadenciją baigęs prezidentas V. Adamkus, už kurį pasisakė net 8,6 procento apklausos dalyvių. Šis prezidentas visuomenėje turi labai didelį autoritetą ir į jo nuomonę įsiklauso daug žmonių. 
Ketvirtoje vietoje atsidūrė premjeras S. Skvernelis, surinkęs 6,5 procento balsų, penktas liko „žaliųjų valstiečių“ vadas R. Karbauskis, už kurį pasisakė 3,2 procento respondentų. Į populiariausių žmonių dešimtuką dar pateko sveikatos apsaugos ministras A. Veryga (3 procentus), o politikas G. Landsbergis, žurnalistas A. Tapinas, Kauno meras V. Matijošaitis ir ekonomistas G. Nausėda mažiau kaip 3 procentus balsų. 
Praėjusių metų Pasaulio žmogumi lietuviai pirmą kartą išrinko JAV prezidentą D. Trumpą. Jis surinko 22,3 procento balsų. Tai neturėtų nieko per daug stebinti, nes JAV prezidentas yra populiarus ne tik savo teigiamais sprendimais, bet ir keistais ar net skandalingais pasisakymais ir veiksmais. Turbūt nebūna dienos, kad televizijų žinios apsieitų be reportažo apie šį politiką. Antrą vietą Pasaulio žmogaus rinkimuose užėmė Vokietijos kanclerė A. Merkel, už kurią balsavo 12,2 procento respondentų. Iš tikrųjų ir pasaulio, ir ypač Europos mastu ši politikė užima itin svarbų vaidmenį. Itin didelis ir svarbus jos vaidmuo, stengiantis išlaikyti ES vienybę ir jėgą. Trečioje vietoje liko Rusijos prezidentas V. Putinas (7,7 procento), ketvirtoje – Popiežius Pranciškus (7,1 procento), penktoje – Prancūzijos prezidentas E. Macronas (4,1 procento). 
Vertinant svarbiausius 2017 metų Lietuvos įvykius pirmą vietą be konkurencijos užėmė Vokietijoje rastas 1918 m. vasario 16 d. Nepriklausomybės akto originalas lietuvių kalba. Už šį įvykį balsavo net 34 procentai respondentų. Antrą vietą tarp svarbiausių Lietuvos įvykių užėmė irstantis Gedimino kalnas Vilniuje (16 procentų). Trečią – po pataisų priimtas ir įsigaliojęs naujas Darbo kodeksas (12 procentų). Ketvirtoje vietoje liko valdančiųjų krizė Seime, kai iš koalicijos pasitraukė Socialdemokratų partija (9,8 procento). Penktoje – receptinių vaistų skandalas, neigiami ministro A. Verygos veiksmų vertinimai (9,6 procento). 
Mūsų visų laukia ypatingi 2018-ieji metai. Švęsime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Ši data itin svarbi kiekvienam lietuviui. Norisi, kad šiais metais būtų kuo daugiau gerų įvykių.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.