Viešųjų paslaugų teikimas gyventojų akimis

, Sigita Vaitkevičė
Viešųjų paslaugų teikimas gyventojų akimis

Kaip sakė apklausos koordinatorius Gediminas Giedraitis, nepriklausomų tyrėjų grupė, siekdama susidaryti kuo objektyvesnį vaizdą bei pateikti išsamesnes savo išvadas, ketina apklausti ne mažiau kaip 1000 respondentų.

Pirmosiomis sausio dienomis rajono seniūnijas bei mokyklas jau pasiekė anketos, kurias šių įstaigų darbuotojai privalės išplatinti savo gyventojų tarpe. Seniūnijos – per seniūnaičius ar įteikdamos gyventojams tiesiogiai, mokyklos – išdalindamos jas moksleiviams, kad šie parneštų jas savo tėvams. Norintys išsakyti savo nuomonę rajono gyventojai apklausos anketą gali rasti ir internete – ji jau patalpinta rajono savivaldybės interneto svetainėje www.lazdijai.lt. 
Kaip „Dzūkų žinių“ redakcijai sakė šią apklausą rajono savivaldybės teritorijoje koordinuojantis savivaldybės administracijos Centralizuoto vidaus audito skyriaus vyr. specialistas Gediminas Giedraitis, rajono vadovybės ir nepriklausomų tyrėjų grupės iš Vytauto Didžiojo universiteto, kuriems vadovauja prof. habil. dr. Gediminas Merkys, sutarimu, socialinė apklausa visoje mūsų savivaldybės teritorijoje bus atliekama sausio–vasario mėnesiais. Jos tikslas – ištirti Lazdijų rajono savivaldybės gyventojų nuomonę apie vietos savivaldos ir valstybės institucijų teikiamas paslaugas ir vykdomas funkcijas bei nustatyti, kiek gyventojai yra patenkinti vietos valdžios institucijų ir įvairias paslaugas teikiančių institucijų darbu. 
Anketoje tik 11 klausimų, tačiau jie yra išdėstyti taip, kad gyventojai kuo išsamiau galėtų pareikšti savo nuomonę pačiais aktualiausiais rajono bendruomenei klausimais – apie teisėsaugos ir viešosios tvarkos institucijų darbą, rajono savivaldybės teritorijoje suteikiamas komunalines, sveikatos apsaugos ir socialines paslaugas, apie kultūros ir švietimo įstaigų darbo kokybę, aktyvaus poilsio galimybes mūsų rajone, valdžios institucijų vykdomą ekologinę ir antialkoholinę politiką, apie politikų, vietos valdžios institucijų, tarp jų ir nevyriausybinių organizacijų, veiklą, apie prekybos ir kitas paslaugas. 
Kaip sakė apklausos koordinatorius Gediminas Giedraitis, nepriklausomų tyrėjų grupė, siekdama susidaryti kuo objektyvesnį vaizdą bei pateikti išsamesnes savo išvadas,  ketina apklausti ne mažiau kaip 1000 respondentų – maždaug kas dvidešimtą suaugusį rajono gyventoją. Yra siekiama išklausyti įvairių socialinių sluoksnių, pagal amžių, lytį, išsilavinimą gyventojų nuomones. Anketos yra išdalintos mokykloms ir seniūnijoms proporcingai pagal gyventojų ar moksleivių skaičių. Organizuojant šią apklausą vietose yra pasitelkiami ir seniūnaičiai, kurie geriausiai pažįsta gyventojus.
Anketa yra anoniminė. Gyventojai prašomi nurodyti tik savo amžių, lytį bei profesinę veiklą. Šio tyrimo rezultatai, kaip žada nepriklausomų tyrėjų grupė, bus panaudoti siekiant visų gyventojų ir organizacijų gerovės. Apklausos išvados padės rajono vadovybei priimant tokius sprendimus ir sprendžiant tokias problemas, kurios bus išsakytos rajono gyventojų daugumos. 
Pasak apklausos koordinatoriaus Gedimino Giedraičio, rajono gyventojų apklausos, kurias organizuodavo rajono savivaldybė, iki šiol buvo atliekamos jau ketveri metai iš eilės. Ši, kurią rengia patirties turintys socialinių mokslų ekspertai, leis susidaryti objektyvesnį rajono gyventojų nuomonių žemėlapį – kur, kokias problemas reikėtų spręsti pirmiausiai.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.